Dne 19. 1. 2023 se uskutečnil turnaj starších žákyň a žáků v házené. Dívčí část turnaje slibovala hru na vysoké úrovni, protože v každém týmu zúčastněných škol byly “profesionální” hráčky a přiznám se, že bych si po zhlédnutí zahajovacího utkání soupeřek netroufl tipnout vítězky. Moje nejistota však byla bojovnicemi z Edenu rychle rozptýlena! Holky byly ve všech utkáních nekompromisní a s přehledem si došly pro 1. místo. Turnaj hochů už byl kvalitou herního obrazu trochu jinde, ale bojovnost v něm rozhodně nechyběla. Nejtěžší soupeř na nás čekal v posledním utkání, které mělo rozhodnout o vítězi. Kluci celé utkání dotahovali nepříznivý výsledek a už to vypadalo, že vybojují remízu, která by nám zajistila 1. místo, ale do hry se k naší smůle vložil rozhodčí, který svými necitlivými rozhodnutími poskytl v závěru výhodu soupeři a ten ji využil a zajistil si tak vítězství v turnaji. Zamrzí to, ale i tak je 2. místo úspěch. Všem gratuluji a děkuji za převedené výkony a reprezentaci školy!

Jiří Halko