V minulém týdnu se třída 8.B seznámila se životem a tvorbou Williama Shakespeara prostřednictvím různých aktivit: v expertních skupinách prozkoumali život v alžbětinské době, dokreslovali divadlo Globe, zahráli si bingo se Shakespearovými hrami, dedukovali z textů fakta o životě největšího světového dramatika. Příběh Romea a Julie poznali nejen z ukázek textu, ale i úryvků filmu s Leonardem DiCapriem. Nabyté znalosti měli žáci prokázat v závěrečné práci, vybírat mohli ze čtyř různých zadání. Jedním z úkolů byla také krátká dramatizace nějaké situace ze Shakespearova života nebo hry. Hned dvě skupiny ztvárnily vrcholnou scénu smrti Romea a Julie a stejně jako v době Alžběty I. všechny role hráli kluci. Herecké výkony byly vynikající a přesně vystihly podstatu situace. Takže skvělá práce!

Jan Havlice, učitel českého jazyka