pátek, 10. 3. 2023: Děkuji kolegům a kolegyním za jejich péči o naše žákyně a žáky na lyžařském kurzu. Jana Churáčková, ředitelka školy

čtvrtek, 9.3. 2023: Předpověď počasí se bohužel nemýlila. Dopoledne představovalo výzvu i pro zkušené lyžaře, jelikož to vypadalo na jízdu s deštníky či v neoprenu. Nakonec jsme tolik nezmokli a dopolední i odpolední jízdy na sjezdovce si všichni zúčastnění užili. Ti, kteří zvolili klidový režim na chatě, sledovali film nebo se věnovali odpočinkovým hrám. Odměnou nám všem byla kalorická bomba v podobě smaženého sýra s tatarkou a americkými bramborami. Závěrečný večer probíhal ve znamení  disco dance. Nikomu se nechce domů, ale čekejte nás v Praze cca v 11:30.

středa, 8. 3. 2023: Sjezdovku jsme našli, ale nebylo to lehké. Komplikace nám působily povětrnostní podmínky a snížená viditelnost, což bylo vhodnou příležitostí k prověření znalosti pravidel bezpečného chování na sjezdovce. Zkoušku zvládli všichni na výbornou. Večerní diskotéka jenom potvrdila, že ani čtyři hodiny lyžování nás jen tak neunaví a bez problému zvládneme zajímavé taneční kreace. Zítra nás čeká ještě jeden den na svahu, tak doufáme, že se nepotvrdí předpověď počasí.

úterý, 7. 3. 2023: Dnes byl na programu místo ježdění “olympijský” den. Děti byly rozděleny do deseti týmů, které se mezi sebou utkaly v různých disciplínách – slepý slalom, jeřáb, běhavé piškvorky, bobštafeta. Své mozkové závity nažhavili v pohybově-vědomostní soutěži “zeptej se koně”. Olympijský den byl zakončen uměleckou soutěží na téma “volná kompozice ze sněhu” a pořádnou koulovačkou. Vydatné sněžení nás provázelo celý den, tak doufáme, že se nám podaří zítra najít sjezdovku.

pondělí, 6. 3. 2023: Dnešní lyžování jsme si opět užili. Krásně zasněžené svahy nás lákaly, tak jsme tuhle nabídku využili dopoledne i odpoledne. Někteří vyměnili lyže za běžky a sněžnice. Francouzské brambory s “gulášovkou” byly ideální kombinací na doplnění energie. Polední klid se některým ještě nedaří dodržovat, a tak jsou pak následně “odměněni” během🙂. Zdravíme do Prahy!!!

neděle, 5.3.2023: Máme za sebou první den ostrého lyžařského provozu. Někteří nastoupili na velkou sjezdovku s nadšením, jiní s mírnými obavami, které ale po pár jízdách zmizely. I když nám počasí tolik nepřálo, ježdění jsme si užili. Na večerní diskotéce jsme vytancovávali borůvkové knedlíky z oběda a vůbec nebylo znát únavu z lyžování, což ocenili hlavně učitelé😊Jsme zvědaví, co si na nás Krakonoš připraví zítra. 

sobota, 4. 3. 2023: Dnes jsme se probudili do krásného slunečného dne. Dopoledne proběhlo rozřazování do skupin, ve kterých se zítra vydáme na sjezdovky. Odpolední program nabídnul různé aktivity. Část zvolila procházku na běžkách nebo sněžnicích, jiní ještě pilovali techniku na zítřejší ježdění a někteří si jen užívali na sluníčku. Už se těšíme na chutnou večeři a film před spaním.

fotogalerie

pátek, 3. 3. 2023: Dojeli jsme v pořádku a Černá hora nás přivítala krásným počasím. Sněhu je dost, lehce mrzne a svítí sluníčko. Přejeme si, aby tyto podmínky vydržely co nejdéle. Zdravíme do Prahy!