Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Informace ze školy > Co se děje > Školy v přírodě

Školy v příroděDěkuji všem svým kolegyním a kolegům za všechny školy v přírodě, ze kterých se spokojeně vrátili jejich účastníci!

Jana Churáčková, ředitelka školy

Střelské Hoštice: pátek, 16. 6. 2023, 11:10 hod.: Všichni jsou v pořádku na místě.

Jeseníky, Červená voda: sobota, 17. 6. 2023: Dobře jsme dojeli.

Horský hotel na Černé hoře od 16. 6. 2023

Sobota, 17. 6.: Na vycházce někteří viděli srnky a dokonce našli sníh.  Dopoledne jsme i trochu zmokli, ale odpoledne už nepršelo, takže jsme se mohli pustit do prvního kola olympijského klání. Máme totiž deset týmů se zastoupením všech věkových kategorií účastníků školy v přírodě, které si už včera vymyslely své názvy, vytvořily  vlajky a představily se ostatním bojovým pokřikem. Dnes odpoledne se týmy pokoušely o úspěch při hrách Ringo, Plyšák, Obrana věže, Kdo dřív a Počtáři. Zítra pokračujeme! 

Neděle, 18. 6.: Dozvěděli jsme se, že v Praze jsou tropické teploty, ale my tu máme příjemné počasí, které bylo dnes sice na sluníčko trochu skoupé, ale nepřineslo žádný déšť, takže jsme se dopoledne mohli věnovat zejména poznávání okolí a odpoledne dalším disciplínám v rámci OH. Výsledky trochu změnily včerejší pořadí, ale na další poměřování fyzických a psychických sil si budeme muset počkat, protože zítra se chystáme na výlet do Pece pod Sněžkou. 

Pondělí, 19. 6.: Už jsme všichni zpátky z výletu a po večeři. Cestou do Pece jsme už pocítili velké teplo, které je níže, než jsme my, a spadlo na nás asi 30 dešťových kapek. Někteří využili možnosti svézt se část zpáteční cesty vyhlídkovým vláčkem. Za chvíli nás čeká diskotéka.

Úterý, 20. 6.: Vedro už vylezlo až k nám na Černou horu a těch pár jedinců, kteří neposlechli opakovaný důrazný pokyn, že je třeba se před aktivitami venku namazat krémem s ochranným faktorem, pocítili na vlastní kůži, co sluníčko dokáže. Olympiáda pokračovala dalšími disciplínami pod vedením kapitánů, kteří usilují nejen o vítězství, ale zejména o zapojení svých mladších spolužáků. Zítra se těšíme do aquaparku ve Špindlerově Mlýně.

Středa, 21. 6.: Ráno jsme lanovkou sjeli do Jánských Lázní, kde na nás čekaly autobusy, aby nás odvezly do aquaparku ve Špindlerově Mlýně. Využít vodu pro regeneraci a pro zábavu bylo příjemné. Teď už jsme zase zpět a oceňujeme, že tady teploměr nešplhá tak vysoko, jako v nižší nadmořské výšce. Očekáváme bouřku, ale zejména večerní program. 

Čtvrtek, 22. 6.: Včerejší večerní program se velmi vydařil a zjistili jsme, že naši žáci mají nejen sportovního ducha, ale i umělecké nadání. Dnes se skupina největších turistů vydala ráno na Sněžku. Vrcholu naší největší hory již podle zpráv dosáhli a jsou na cestě zpátky. Po večeři nás čeká diskotéka a balení na cestu domů. Do Prahy bychom měli přijet kolem poledne. 

Fotky z našeho pobytu naleznete zde

Krkonoše, Eden: pondělí, 19. 6. 2023: Dojeli jsme dobře!