Úvod > Informace ze školy > Školní parlament

Školní parlament

V září 2002 vznikla Žákovská rada a od té doby má každá třída své dva zástupce v celoškolní radě žáků, která se schází přibližně jednou za měsíc (její vedení podle potřeby). V září 2012 změnila Žákovská rada název na “Školní parlament“. Nešlo o pouhou změnu názvu, ale o vyšší úroveň zapojení žáků do života školy. Úkolem parlamentářů není jen zaznamenávat a předávat spolužákům své třídy informace, které na schůzkách od vedení parlamentu, ostatních parlamentářů a vedení školy získá, ale jeho neméně důležitým úkolem  je opačná cesta informací – od spolužáků k vedení parlamentu a zejména práce s těmito informacemi. Jedná se o různé náměty, nápady, ale i připomínky a problémy, které je potřeba řešit někdy i ve spolupráci s vedením školy.

Osvědčení - Škola pro demokracii

V červnu 2022 proběhly volby do vedení školního parlamentu. Předsedkyní parlamentu je Anika Šabacká, první místopředsedkyní Klára Nedbalová.

Členové parlamentu

Parlament můžete kontaktovat osobně nebo prostřednictvím schránky parlamentu (vedle schránky důvěry v přízemí u schodiště)

20230921_095443.jpg