Drobečková navigace

Úvod > Třídy a družina > První stupeň > Třída 2.B > Domácí příprava na první polovinu února

Domácí příprava na první polovinu února

Milí rodiče,

prosím o podporu žáků při domácí přípravě, zejména v matematice o procvičování násobení a dělení 2 a 5 a 10,  pamětné i manipulativní sčítání a odčítání do 50 s přechodem desítky. K procvičování můžete využít online např. tento odkaz zde.

V ČJ je třeba  stálé procvičování pravidel psaní tvrdých a měkkých slabik, délky samohlásek ve slovech a psaní slov bez vynechání písmen. Interaktivně např.  zde.

V týdnu od 5.2. děti budou psát v písance písmeno V a v, prosím tedy str. 16 a 17 dokončit doma. Pokud nemáte dopsané předešlé stránky, můžete je také doplnit. Kontrola písanek bude po jarních prázdninách v pondělí 19.2.

Z angličtiny můžete nadále opakovat slovní zásobu a spojení I like/ I don´t like, popř. čtení textu příběhů z učebnice, nebo dokončit nevypracované stránky z PS.

Na pondělí 5.2 nezapomeňte dát dětem věci na plavání. Na pátek 9.2 pro změnu zase vybavení na bruslení.

Od druhého pololetí budeme používat II. díl PS Českého jazyka a II. díl Učebnice matematiky, i nadále budeme využívat houbičky a v matematice začneme pracovat s POP IT (10x10) k modelování násobilky, sčítání, odčítání, ale  také jako stovkovou tabulku.

Pěkný den

LM