Drobečková navigace

Úvod > Třídy a družina > První stupeň > Třída 2.B > Domácí příprava na týden od 20.května

Domácí příprava na týden od 20.května

Vážení rodiče,

prosím procvičujte s dětmi pravidelně násobilku a to včetně dělení, tak aby si nemusely dopočítávat dle řady násobků, ale znaly výsledek. Je to bohužel aktivita zaměřená hlavně na paměť, ale tento trénink se jim bude hodit příští rok u vyjmenovaných slov. Sčítání a odčítání do 100 s přechodem desítky s pomůckou by už také mělo být do konce roku odbouráváno.

Procvičování v češtině by mělo zahrnovat poznání slovních druhů a aplikaci pravidel psaní jak i/y, tak ě ve slabikách a slovech, samozřejmě i pravidla psaní vět. Zkoušela jsem psát s dětmi první krátký diktát, což je velmi těžký úkol, a mnoho z nich, byť doplňování a pravidla zvládají, tak chybovaly.  Ve škole tedy budeme diktáty krátkých vět pravidelně procvičovat a budu ráda, když i doma si je vyzkoušíte. Velkou pomůckou je, při psaní textu, zkušenost se čtením a proto prosím nepolevujte s domácím čtením. Děti jsou ode mne motivovány a ví, že nejlepší čtenáři budou na konci roku oceněni hmotnými dárky.

Slovní zásobu z angličtiny je potřeba také s dětmi procvičovat, jedna hodina týdně je pro ty, kteří nemají zkušenost s jazykem, strašně málo. Nápomocnými Vám mohou být i videa na youtube nebo poslech pohádek v angličtině.

Prosím o dopsání písanky po stranu 19, zároveň připomínám, že písanku teď mají nosit děti každý den, abychom mohli dle potřeby společně psát.

Pokud doma naleznete žlutá vajíčka z Kinder Surprise, pošlete je po dětech do školy - budeme z nich vyrábět ve středu 22.5 včelky.

Děkuji Vám moc za pomoc a spolupráci, je to radost mít podporu v rodičích.

Pěkný víkend

LM