Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Třídy a družina > První stupeň > Třída 2.B > Plán 3.1-14.1.2024

Plán 3.1-14.1.2024Vážení rodiče a děti, 

věřím, že jste si užili svátky. Společně se uvidíme ve středu 3. ledna a budeme si povídat o tom, jak jste slavili s rodinami, co děti dostali a udělalo jim radost. Připomínám, aby každé dítě mělo jednu hračku/hru/knihu apod. , kterou se chce prezentovat před dětmi. Budeme si nejen povídat o tom, co kdo dostal, ale hlavně proč právě tuhle věc si přinesl do školy. Napíšeme si krátký text, nakreslíme obrázek a budeme se radovat ze společného setkání( někteří si konečně rozbalí své dárečky).

Ve čtvrtek 4.1 nás čeká hned od 8.45 bruslení a pak budeme vyrábět Tři krále a povídat si o jejich významu.

V pátek budeme opakovat v češtině stavbu věty, použití souhlásek měkkých a tvrdých a v matematice sčítání a odčítání do 40 s přechodem desítky a postupné sčítání stejných čísel ( po 1, po 2 a po 10) do 100. V angličtině propojíme a zopakujeme slovní zásobu do vět. Co mám k svačině? Mám rád/Nemám rád...

V následujícím týdnu už konečně začneme pracovat na plno, tzn. v češtině budeme pokračovat v souhláskách měkkých/ tvrdých a správném psaní I/Y. Postupně přidáme učivo o důležitosti abecedy. V matematice budeme i nadále procvičovat dosud probraná prostředí, budeme sčítat/ odčítat s přechodem desítky do 50 a přidáme také postupné přičítání po jedné, dvou, po deseti - budeme seskupovat věci do stejně velkých skupin ( násobilka), využijeme k tomu i stavby z krychlí.

V prvouce si budeme povídat o Třech králích, zimní přírodě a nutnosti starat se o zvířata. V angličtině i nadále budeme trénovat slovní spojení I like/I don´t like a I have . Těším se, že si v lednu vytvoříme krmítko pro ptáčky a nakreslíme spoustu obrázků se zimní tématikou. 

Plán naleznete v příloze.

 

Pěkný den LM