Úvod > Třídy a družina > První stupeň > Třída 2.B > Plán výuka 15.-21.ledna

Plán výuka 15.-21.ledna

Vážení rodiče,

velmi chválím děti za práci v tomto týdnu, většina už má opět své pomůcky ve škole a v hodinách se aktivně zapojuje. Je to radost pro nás vzájemně takto fungovat. Aktuálně se těšíme všichni na společné tripartity, proto moc děkuji, že jste děti přihlásili. V pondělí společně vyplníme hodnotící dotazníky, které shrnou první pololetí. Tyto nám budou podkladem při naší společné schůzce.
Hned v pondělí ráno si vyhlásíme výsledky třídní olympiády a děti při závěrečném ceremoniálu dostanou zasloužené odměny a diplomy.
V následujících týdnech budeme v češtině i nadále opakovat procvičovat tvrdé a měkké slabiky a, aby to nebylo jednotvárné, přidáme vždy k procvičení učivo starší. V příštím týdnu se zaměříme na opis a přepis, na správný tvar písmen, jejich velikost i umístění na řádku. V písance budeme psát písmeno T a H, část natrénujeme ve škole společně, část můžete využít k domácímu procvičení.
V matematice k násobilce 2 (uspořádané řadě, ale již i příkladům, slovním úlohám) přibyde opakování prostředí pavučin, krokování a rodina. V geometrii pak budeme pracovat s dřívky. V tomto týdnu dokončíme konečně první díl pracovního sešitu, proto prosím, aby si děti díl druhý do pátku 19.1. přinesly do školy. Děkuji.
V prvouce se dostáváme k tématu naše tělo a, v souvislosti s učivem angličtiny, začneme našim zdravím. Co můžeme dělat pro své zdraví- mluvit budeme o pohybu a jídle. Společně jsme se dohodli, že v následujících 14 dnech budeme pozorovat kvalitu našich svačin. Již několikrát jsme se dívali, co má kdo ke svačině a pojmenovávali to anglicky. Teď nás čeká i diskuze nad dopadem jídla na naše zdraví. Vyhlašuji tedy i pro Vás hru - Co má obsahovat ideální svačina?
V angličtině budeme rozdělovat jídla na to, která máme/nemáme rádi do frází I like x I don´t like a také budeme poslouchat nahrávky k učebnici a následně číst příběh.
Tvořit budeme zimní krajinu s norou zvířete a talíř s oblíbeným jídlem. Zpívat budeme Pokáčovu Antarktidu.

Jen připomínám, že ve čtvrtek jdeme zase bruslit.

Pěkný víkend
LM