Úvod > Třídy a družina > První stupeň > Třída 2.B > Plán výuka 22.-28.ledna

Plán výuka 22.-28.ledna

Vážení rodiče,

v následujícím týdnu budeme s dětmi v českém jazyce i nadále procvičovat psaní a použití pravidel u měkkých a tvrdých slabiky ve  slovech. Přidáme si i znalosti řady obojetných souhlásek.  Zároveň budeme opakovat logickou posloupnost v příběhu, pracovat s textem a doplňovat chybějící slova.

V matematice budeme i nadále procvičovat násobení a dělení číslem 2, propojení manipulace jako ověření výsledku. Začneme i spojovat manipulativní činnost se správným zápisem příkladu dle zadání slovní úlohy (budeme vyhledávat slova naznačující mat. operaci). Zároveň budeme procvičovat prostředí autobus, pyramidy a počítat s mincemi. Připomínám, že od pondělí budeme používat druhý díl pracovní učebnice.

V prvouce budeme pokračovat v tématu Naše tělo tím, že si opravdu tělo a jeho části nakreslíme, popíšeme a vysvětlíme význam. Stále budeme sledovat jaké svačiny jsou zdravé. V tomto moc děkuji za Vaši součinnost.

V anglickém jazyce budeme říkat, co rádi nemáme  tzn. trénovat frázi I don´t like a spojovat slovní zásobu. Slovíčka budeme dle předlohy opisovat do křížovky a také dle slyšeného doplníme v PS, co komu chutná.

Aktuálně jsem vyhlásila Eskymáckou výzvu, tzn. děti mají zjistit co nejvíce informací o tom, jak inuité žijí. Mají k tomu ve třídě vytvořenou přehlednou tabuli se zajímavostmi. Samozřejmě si mohou získat informace i z jiných zdrojích - na internetu, z knih apod. S touto činností bude souviset i vyrábění postav a zde Vás chci požádat, zda byste mohli dětem, pokud máte doma, dát do školy papírové košíčky na muffiny. Ty nám budou sloužit ve středu jako kožešina.   Eskymáci již mají předpřipravenou nástěnku s hromadami sněhu a ledu. Ve výtvarné výchově budeme malovat ve skupinách lidské tělo a jeho části. Zpívat budeme  písničku o Antarktidě, připojíme doprovod na ozvučné nástroje. V tělocviku budeme ve středu mít s trenérem lekci miniházené.

Děkuji moc všem rodičům, že s nemocnými dětmi učivo doma opakují a děti se tak po návratu plynule zapojují do našich společných aktivit.

Pěkný víkend

LM