Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Třídy a družina > První stupeň > Třída 2.B > Plán výuky 20.-26.11.2023

Plán výuky 20.-26.11.2023Vážení rodiče, 

při pátečním dopoledni si dovoluji poslat plán na následující týden. Tématem bude ovoce a zelenina - bude poznávat všemi smysly - zrakem, čichem, chutí a budeme zjišťovat, co se stane, když někde ovoce nebo zeleninu zapomeneme. Zkusíme si i zasadit pár semínek, pecek, popř. kusů plodů a budeme pozorovat do Vánoc, zda se něco stane.

Zároveň budeme i nadále společně vytvářet pravidla do výuky - zejména do dílny psaní a čtení, ale také i ke spolupráci ve dvojici a skupinkách. V uplynulém týdnu jsme již vyzkoušeli pár aktivit podporujících aktivní vrstevnické učení a byla jsem velmi mile překvapená, že děti pěkně pracovaly. 

Čeká nás první společný celý týden, kde budeme s dětmi  poprvé hodnotit i výstupy z krátkých testíků na ověření jejich vědomostí. Děti dostanou hodnotící formuláře se  smajlíky, kam si budou samy hodnotit, jak byly spokojeni se svojí prací, aktivitou, spoluprací. 

Plán práce do jednotlivých předmětů přidávám do přílohy. Ve výtvarné výchově budeme malovat kávou mapu pro naši námořnickou loď, kam budeme přidávat vlajky s našimi zážitky v průběhu roku. V praktických činnostech budeme ve skupinách vytvářet ovoce a zeleninu z kousků krepového papíru na společné misce. V tělocviku budeme trénovat skoky do dálky z místa, budeme procvičovat přihrávky horním, spodním obloukem i přihrávky o zem, o zeď. 

Užijte si krásný prodloužený víkend a těším se na diskuzi s dětmi k 17. listopadu.

 

LM

 

 

Plán