Drobečková navigace

Úvod > Třídy a družina > První stupeň > Třída 2.B > Plán výuky na 26.2 - 3.3.2024

Plán výuky na 26.2 - 3.3.2024

Vážení rodiče,

v příštím týdnu zakončíme měsíc s hudbou, přidáme k písničkám o měsících a lidském těle i novou píseň na dny v týdnu a vstoupíme do dalšího měsíce, tentokrát bude tématem kniha a ilustrace.

V českém jazyce budeme celý březen probírat párové souhlásky, tzn. spodobu znělosti hlásek uprostřed  a na konci slov(b/p, d/t, h/ch, ď/ť, v/f, s/z a š/ž), zároveň i nadále budeme procvičovat psaní i/y po tvrdých a měkkých souhláskách.

Začneme poznávat také podstatná jména. Psát budeme v písance písmena K a k na straně 20 - 21.

V matematice budeme pokračovat v násobilce 2,5 a 10 a přidáme si i dělení v oboru těchto násobilek. Zaměříme se na slovní úlohy a pochopení textu, které umožní zvolit správnou matematickou operaci ( +- . :). Sčítat a odčítat bude pamětně s přechodem desítky do 50, s dopomocí stovkové tabulky do 100. Ve stovkové tabulce budeme také vyznačovat násobky.

V geometrii nás čeká měření délky a rýsování úseček podle zadání.

V prvouce přejdeme od měsíců v roce ke znalosti dnů v týdnu a dokončíme projekt můj týdenní program (následovat budou části dne a hodiny - budeme od 4. března potřebovat ve výuce i papírové hodiny). Od 1. března budeme ve třídě také sledovat a zapisovat počasí (budeme i porovnávat, zda se meteorologům povedla předpověď počasí).

V anglickém jazyce přidáme ke slovní zásobě i frázi I have got. Budeme opakovat a procvičovat i barvy a čísla do 20.

Ve výtvarné výchově a dílně psaní budeme připravovat projekt Vysněná škola, který vyhlásil Úřad městské části Praha 10.

V pátek 1. března nás čeká, v rámci propojení učiva prvouky, pohádka O 12 měsíčkách, kterou pro nás do školy přijede zahrát  Divadlo Malé čarodějnice  https://www.divadlomalecarodejnice.com/

V polovině března (14.3) bych také ráda pro děti uspořádala Noc s Andersenem, kdy bychom přespali ve škole - prosím o Vaše vyjádření do konce února, zda máte o takovou akci zájem.

Děkuji moc

LM