Drobečková navigace

Úvod > Třídy a družina > První stupeň > Třída 2.B > Plán výuky od 11.-17. března

Plán výuky od 11.-17. března

Vážení rodiče,

posílám plán výuky na následující týden. Čeká nás kromě běžného vyučování i již zmiňované čtvrteční přespávání ve škole.

V českém jazyce budeme nadále procvičovat a probírat párové souhlásky uprostřed a na konci  slova, současně bude vyhledávat a třídit podstatná jména ( včetně názvů vlastností a dějů). V písance budeme psát Ž a X a zaměříme se i na vrstevnické učení a korekci (písmenko, které se podle názoru spolužáka nejlépe povedlo). Pokračovat budeme i v ranním čtení o Modroočkovi.

V matematice budeme sčítat a odčítat s pomocí stovkové tabulky, procvičovat budeme také násobení a dělení v oboru násobilky 2,5 a 10. Připomeneme si prostředí krokování a ciferníku (hodiny).  V geometrii se zaměříme na osovou souměrnost.

V prvouce propojíme učivo matematiky a budeme pokračovat v určování času (tzn. poznat kolik je hodin, znázornit čas) - čtvrt, půl, tři čtvrtě a celá hodina. V souvislosti s přespáváním, budeme pozorovat kočku, všímat si základních znaků a zjišťovat informace o kočkách.

Angličtina bude zahrnovat rozšíření slovních spojení I hear, I smell, I touch, I see a I taste v kombinaci s jídlem, věcmi a počtem.

Tvoření bude zaměřeno na přípravu výrobků na školní jarmark 20. března.

V případě dotazů jsem Vám samozřejmě k dispozici.

Pěkný den

LM