Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Třídy a družina > První stupeň > Třída 2.B > Plán výuky od 11.12.-17.12.2023

Plán výuky od 11.12.-17.12.2023Vážení rodiče,
v následujícím týdnu navštívíme ve středu 13.12. Domov seniorů, kde předvedeme, co jsme společně secvičili a také budeme se seniory vyrábět stromečky z papíru. Odchod ze školy bude v 9.00 hodin. Plánovaný příchod bude před 12 hodinou. V tento den bude dětem stačit mít s sebou batůžek se svačinou a nůžky a hlavně námořnické tričko.
V českém jazyce tento týden začneme třídit souhlásky na tvrdé a měkké (nezapomeňte prosím na mycí houbičky, budeme je používat k procítění souhlásek) , objevíme společně i slabikotvorné R/L. S dětmi také napíšeme Vánoční přání.
V matematice budeme nadále sčítat a odčítat do 100 s přechodem desítky, také budeme uspořádávat řady čísel s opakovaným připočítáváním 10 a 5. Stále budeme opakovat pozice v v řadě čísel hned před, hned za, před , za a mezi. Budeme hledat společný průnik zadaného intervalu tzn. společná násobky z násobilky 5 a 10. V prostředích využijeme vláčky k porovnávání větší, menší. Na propojení logického úsudku pak opět princip sousedů a mincí. Na geometrii se budeme soustředit na správné držení pravítka vedení linie, spojování bodů. Prosím zkontrolujte, zda děti mají pravítko a ořezanou tužku.
V prvouce dokončíme téma rodiny - děti by měly pochopit souvislosti (maminka mojí maminky je moje babička apod), přidáme i téma kde žijeme- přes náš byt/dům, město se dostaneme až k naší vlasti.
V angličtině budeme začínat novou lekci , proto se zaměřím na rozšíření slovní zásoby, která s tématem FOOD koresponduje a budeme opakovat barvy v souvislosti s obrázky jídla.
Stále nás čeká společné adventní čtení a plnění úkolů a samozřejmě postupné otvírání adventního kalendáře.
Jak jste si asi všimli, domácí příprava v tuto chvíli zahrnuje spíše přinášení pomůcek. Na následující týden budeme potřebovat na výrobu svícnu s Vámi dne 21.12. pomeranč nebo jablko, úzkou svíčku, párátka a sušené ovoce nebo měkké cukrovinky.
Pěkný zbytek druhé adventní neděle a zítra na viděnou s dětmi
LM