Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Třídy a družina > První stupeň > Třída 2.B > Plán výuky od 27.11. do 3.12.2023

Plán výuky od 27.11. do 3.12.2023Zdravím Vás z kapitánského můstku, 

právě připravuji plán práce na následující týden. Připomínám, že v pondělí je škola uzavřena z důvodu stávky a děkuji moc všem, že jste zajistili pro děti hlídání. Opakovat mohou děti v pondělí doma na PC na následujících odkazech: Matika Krokování - Kvíz (wordwall.net) nebo Online řešení úloh: Výstaviště 1 (matika.in), AJ Školní potřeby - Spojte odpovídající (wordwall.net), ČJ Online řešení úloh: Druhy vět (gramar.in)  a PRV Druhy ovoce (skolakov.eu)

V úterý se sejdeme opět na palubě a budeme pokračovat v naší plavbě. V češtině budeme pokračovat s opakováním učiva o slově a jeho významu, přidáme i pravidla psaní slov s dlouhými samohláskami U/Ů/Ú. V matematice budeme postupně přičítat po jedné a po deseti jako předstupeň násobilky a přidáme prostředí Cyklista a Sousedy. V geometrii budeme stavět obrazce z geom. tvarů dle zadání- tangramy. V prvouce dokončíme téma Ovoce a zelenina a budeme si povídat o charitě, nadacích a možnostech, jak pomoci potřebným. Také si povíme, jaké aktivity nás budou čekat před Vánoci - školní besídka 21.12 od 16.00, 15.12 besídka pro DD, bruslení 8. a 21.12 a hlavně plnění úkolů z adventního kalendáře. V angličtině budeme spojovat barvy se školními pomůckami do kombinací a procvičovat krátkodobou paměť. Začneme také pracovat na vánoční a zimní výzdobě a zpívat koledy.

Připomínám, že děti mají mít ve škole pouze pracovní sešity a učebnici z Prvouky a AJ, sešity potřebujeme školní z Mat, ČJ a PRV. Na opakování potřebují jeden sešit a také další sešit jako cvičný. Na dílnu čtení potřebují svoji knihu, kterou budou číst ve škole (beletrii - tzn. příběhy, pohádky s dějem/postavami, o kterých mohou mluvit)

Plníme i třídní knihovnu domácím čtením, kde si mají zapsat pouze autora a název knihy, opsat 2 věty z knížky a nakreslit obrázek. 

Pěkný víkend 

Kapitánka Lenka

 

 

Plán 3