Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Třídy a družina > První stupeň > Třída 2.B > Plán výuky od 29.4

Plán výuky od 29.4Vážení rodiče, 

 

po návratu ze školy v přírodě budeme v českém jazyce pokračovat v opakování slovních druhů - podstatných jmen, sloves a předložek. Zároveň si vysvětlíme, že i další slova jsou slovními druhy - rozdělíme je na ohebné a neohebné (děti by měly pochopit rozdíl a umět rozeznat, že jsou slova, která nemění svůj tvar), využijeme k tomu pohádkový příběh o Království slovních druhů. Ráda bych také začala učivo o psaní ě ve slabikách dě, tě, ně. V písance budeme pokračovat stranami  11- 12. 

V matematice budeme nadále procvičovat násobení 1-5, 10 v kombinaci s dělení, přidáme si i příklady na sčítání a odčítání a zařadíme složitější slovní úlohy na logické myšlení. Z prostředí se budeme věnovat autobusu a krokování. Čeká nás také bližší pozorování těles a jejich vlastností, rozdílů mezi krychlí a kvádrem

V prvouce budeme nadále pozorovat růst hrachu, vyspecifikujeme si základní stavbu rostliny (kořen, stonek, list, květ a plod). Půjdeme pozorovat rostliny na školní zahradu a části jejich těla si ukážeme. Samozřejmě se také budeme věnovat oslavám Čarodějnic - prosím, 30. dubna počítejte, že mám v plánu projekt  a únikovou hru k této tématice.

V angličtině dokončíme lekci 5, My house, po opakování slovní zásoby a frází se seznámíme se slovní zásobou z lekce 6.

Připomínám také, že 1. května je státní svátek.

 

Mějte se hezky 

LM