Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Třídy a družina > První stupeň > Třída 2.B > Plán výuky od 3. června

Plán výuky od 3. červnaVážení rodiče,

v  následujícím týdnu nás čeká v českém jazyce procvičování pravidel psaní velkých písmen. Všechny děti by měly pochopit a umět používat pravidlo psaní velkých písmen ve vlastních jménech a názvech, také na začátku věty. K tomuto učivu si přidáme i českou Abecedu, která nebyla probrána na začátku roku. Budeme se ji učit pomocí písničky od D. Patrasové a vysvětlíme si význam její znalosti. Budeme psát i do písanky strany 25-27 (omlouvám se, že tento týden jsme to nestihli, protože bylo mnoho akcí a zároveň zábavné aktivity ke Dni dětí, hokeji) 

V matematice nás čeká vytváření přehledného lapbooku na násobilku, s nímž budou moci pracovat a procvičovat si i o prázdninách. Jinak budeme hodně pracovat se slovními úlohami na všechny matematické operace. V prostředích se zaměříme na Zvířátka dědy Lesoně a pavučinky. Budeme měřit délku, zejména svoji výšku, tak abychom na začátku příštího roku mohli porovnat, jak jsme vyrostli.

V prvouce budeme nadále pozorovat změny v naší Motýlí zahrádce a povídat si o hmyzu, jeho důležitosti pro svět. Ráda bych s dětmi opravila hmyzí domečky na zahradě. Věřím, že nám už konečně vykvete také náš hrášek.

V angličtině začneme aktivně používat slovesa ze 7. lekce v průběhovém čase a procvičovat slovní zásobu k tématu Playtime.

Připomínám také, že v pátek 7. června jsou volby do Evorpského parlamentu, tzn. škola bude uzavřena.

Mějte krásné dny a užijte si s dětmi jejich velký sobotní den.

LM