Drobečková navigace

Úvod > Třídy a družina > První stupeň > Třída 2.B > Plán výuky od 4.12.-10.12.2023

Plán výuky od 4.12.-10.12.2023

Vážení rodiče,

pomalu se blíží Vánoce a tak jsme s dětmi začala s adventním společným čtením (mají vytvořenou složku, kam si budou zapisovat o čem jsme četli), také každé ráno společně otvíráme adventní kalendář s úkoly, sladkostmi a překvapením. V pondělí ráno v 8.00 budeme od školy odcházet s krabicí plnou dárků do sběrného místa. Moc děkuji za dodané věci, které jistě potěší. Aspoň v duchu si můžete pod stromečkem vzpomenout, že  září oči radostí i jinému dítěti, právě díky Vašemu dárku.

V následujícím týdnu budeme společně s dětmi nacvičovat na besídku, zdobit třídu, vyhlížet Mikuláše a čerty, budeme mít i dost času na další prohlubování učiva. V angličtině začneme novou lekci FOOD, v prvouce si budeme podívat o rodině, vztazích mezi lidmi a připravíme si pro naše blízké malé dárky. Prosím buďte dětem nápomocni, při zjišťování vztahů mezi příbuznými a jejich jmen. Budeme si totiž připravovat a vytvářet Strom rodiny. V češtině budeme pokračovat v třídění samohlásek na dlouhé/krátké, budeme vyhledávat dvojhlásky. Vytvoříme si v průběhu prosince obchodní dům na podřazená slova a lapbook na rozdělení hlásek. V matematice navážeme na cyklisty rýsováním přímek, přesným spojování bodů. Budeme nadále procvičovat a porovnávat čísla, určovat, co je před, za, hned před a hned za. Čeká nás i pokládání parket, jako návaznost na tangramy.

V pátek máme v plánu bruslení, prosím tedy, aby měly všechny děti rukavice, teplé oblečení a samozřejmě i brusle.

Pěkný víkend a užijte si s dětmi sníh na bobech

V příloze najdete přehledný plán

LM