Úvod > Třídy a družina > První stupeň > Třída 2.B > Plán výuky od 5.května

Plán výuky od 5.května

Milí rodiče,

zdravím Vás výjimečně až v pátek s plány na příští týden. Po škole v přírodě a čarodějnickém veselí jsem byla nucena z důvodu velké absence dětí udělat úpravy v plánech a učivu. Tento týden jsem tedy nezačali s učivem psaní slabik DĚ,TĚ,NĚ,BĚ,PĚ,VĚ,MĚ, ale budeme se na tento cíl soustředit v průběhu příštího týdne. Podstatou učiva je, aby každý žák pochopil, že pokud slyší veslově je - píše ě. Také budeme společně pracovat na velkém hradu z království slovních druhů, který umístíme na naši nástěnku ve třídě. V písance budeme psát až po stranu 14, tzn. každý den ve škole napíšeme alespoň část jedné stránky.

V matematice jsem se rozhodla vynechat násobilkovou řadu 6 a nahradit ji snazší řadou násobků 9, kdy budeme používat prsty na rukou k názornému počítání. Již dnes jsme si to společně ukazovali. Opakovat budeme tedy kromě násobení a dělení v oborech násobilky 2-5 a 10. Prosím trénujte doma s dětmi násobení a dělení, tak aby dokázali do konce roku počítat příklady bez opory o manipulaci se stovkou tabulkou. Je to v podstatě jedna z nejdůležitějších věcí, které budou v životě potřebovat a bohužel se jedná o mechanické vytvoření pamětních spojů.

V prvouce se zabýváme rostlinami a příští týden si budeme povídat o Mendelovi a jeho křížení hrachu, ukáži také dětem hru na Déčku k tomuto tématu a seriál. Pro Vás, maminky, budeme také sázet cibulky mečíků - prosím tedy o přinesení květináče do školy.

V angličtině dokončíme lekci číslo 5 a budeme si slovní zásobu rozšiřovat z tématu My garden a 6. lekce.

Pokud bude počasí i nadále teplé, ráda bych alespoň jednou v týdnu s dětmi byla během výuky venku. Jako nejhodnější den se mi jeví k těmto účelům čtvrtek.

Pěkný víkend a snad se všichni sejdeme zase ve větším počtu.

LM