Drobečková navigace

Úvod > Třídy a družina > První stupeň > Třída 2.B > Předvánoční aktivity ve třídě, plán 18.12-22.12.2023

Předvánoční aktivity ve třídě, plán 18.12-22.12.2023

Vážení rodiče,

dovoluji si shrnout blížící se aktivity a učivo pro následující týden.

V češtině i matematice bude opakovat a procvičovat učivo uplynulého období tzn. nauku o větě, slově, slabice a hlásce v ČJ, prostředí zvířátek dědy Lesoně, vláčky, sousedé, cyklisty, parkety, krokování a vizitky. Také budeme řešit slovní úlohy na matematické operace sčítání a odčítání do 100 a rýsovat hvězdnou oblohu. V prvouce plynule navážeme z tématu rodiny na to, kdo co dělá?, dále na  Vánoce tzn. co si kdo přeje pod stromeček? A budeme si nejen povídat, ale prožívat i zvyky (pouštění skořápek, krájení jablíčka, házení střevícem) a objevíme kdo nosí dárky v jiných zemích. Anglicky budeme zpívat koledy a opakovat slovní spojení.

19.12 - den profesí - děti přijdou oblečeny/ s pomůckami k profesi, kterou by rády vykonávaly v dospělosti.

20.12 budeme připravovat cukroví pro Vás na besídku ( nakonec jsem se rozhodla pro nepečené); prosím o dodání dárků pro děti pod stromeček (dohodli jsme se na TK na knížce), abych mohla vše připravit

21. 12 jdeme bruslit a připravíme v poslední hodině pomazánku a jednohubky z ní, které Vám nabídneme na našem setkání od 16.00 (s sebou si vezměte na společné vyrábění pomeranč/jablíčko, úzkou svíčku, párátka a sušené ovoce/ želé bombóny na ozdobení)

22.12 nás čeká třídní besídka - zazpíváme si koledy, vyzkoušíme zvyky, nahlédneme pod stromeček, zda tam jsou dárky  a  budeme hrát i deskové  hry a pak už se rozejdeme užívat si klidných svátků.

PS: úkoly přes Vánoce budou jen číst, hrát si, sportovat a odpočívat.

Krásné předvánoční období a v příloze je uložen plán

LM