Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Třídy a družina > První stupeň > Třída 2.B > Týden 13.-19.11.2023

Týden 13.-19.11.2023Dobrý den,

tento týden budeme vyrábět dalekohledy z ruliček od toaletního papíru - každé dítě bude tedy potřebovat 2 kusy. Praktické činnosti máme ve středu 16.11.

V době prodlouženého víkendu můžete s dětmi v ČJ opakovat Druhy vět, slova podřazená, nadřazená, souřadná, také synonyma a antonyma. Písemně je možné opakovat dle zadání v učebnici na str. 26 cv. 5. V matematice je ideální neustále procvičovat posloupnost čísel do 100, sčítání a odčítání do 100 s i bez přechodu desítky. Dále také navázat na práci ve škole v prostředí autobusu, počítání se zvířátky, pavučinky a také pyramidy. Písemně pak v pracovním sešitě na str. 28 cv. 4. Děti ode mne dostanou k tématu 17. listopad pár námětů k diskuzi o životě v roce 1989. Písemné úkoly prosím odevzdat v pondělí 20.11.

Pravidelným úkolem bude pro děti hlasité čtení a následné porozumění textu, což budeme i trénovat ve škole ve čtenářských dílnách. Za každou přečtenou knihu budeme zapisovat do naší knihovny odprezentovaný titul. Prosím, aby každé dítě mělo ve škole stále jednu podepsanou knížku ke čtení. Vhodná je beletrie tzn. pohádky, příběhy s dětským hrdinou nebo o zvířatech. Tyto knihy budou používat, když budou chtít využít volné chvilky a hlavně v dílně čtení.

V příštím týdnu budeme v prouce poznávat ovoce a zeleninu. Dnes jsme si společně rozdělili, kdo přinese konkrétní druh, tak abychom mohli vše pozorovat, ochutnávat a také zjistit kazivost. Prosím o přinesení na úterý 21.listopadu. 

 

Děkuji moc za Vaši součinnost a pomoc dětem s jejich dalším rozvojem.

Pěkný den

LM