Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Třídy a družina > První stupeň > Třída 2.B > Týdenní plán 4.-10. března

Týdenní plán 4.-10. březnaVážení rodiče,

 

příští týden začínáme měsíc Knihy a ilustrací, kdy budeme celý měsíc ráno číst Deník kocourka Modroočka a budeme si prohlížet i obrázky, také vyhlásíme recitační soutěž, která vyvrcholí 26. 3 prezentací naučených básní dle volby dětí. Od dnešního dne také sledujeme počasí a teplotu venku, svá zjištění zapisujeme.

V českém jazyce budeme i nadále procvičovat tvrdé a měkké slabiky, párové souhlásky na konci a uprostřed slov. V písance budeme psát Z a z na straně 22 a 23, budeme se zaměřovat také opravu svého textu nebo i práce kamaráda.

V matematice i nadále budeme sčítat a odčítat do 100, také budeme procvičovat násobení a dělení 2, 5 a 10, včetně aplikace těchto operací do slovních úloh. V geometrii budeme spojovat body přímkou, vytvářet osově souměrné obrázky.

V prvouce navazujeme na dny v týdnu učivem o částech dne, poznáváním hodin. Budeme pozorovat přírodu a také si prohlídneme několik druhů hodin, stopky. Dohodly jsme se s dětmi, že využijeme papírové hodiny, které mají z loňska - prosím tedy, zda by si je děti donesly.

V angličtině propojíme slovní zásobu z lekce 4 s frází I have got, I haven´t got. Zaměříme se na porozumění textu i poslechu a správnou výslovnost.

Tvoření se ponese v duchu dokončení projektu Vysněné školy, také budeme připravovat výrobky k MDŽ a na školní jarmark. V hudební výchově se naučíme písničku Malé kotě, tak abychom mohli zazpívat ukolébavku Modroočkovi.

Pěkný den

LM