Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Třídy a družina > První stupeň > Třída 2.B > Týdenní plán od 8.4

Týdenní plán od 8.4Dobrý den, 

 

v příštím týdnu nás čeká v prvouce dokončení pozorování fází Měsíce. Navazujme učivem Svět kolem nás se zaměřením na  změny v přírodě. Společně s dětmi vytvoříme přehled domácích zvířat, kdy budeme sledovat stavbu těla, chování a užitek, také správné pojmenování apod. Zároveň vyrazíme pozorovat ve VV i květiny, tak abychom mohli společně vytvořit Herbář. V tomto týdnu budeme také sázet hrášek, stanovíme si hypotézy k jednotlivým podmínkám  a následně se budeme starat o rostlinky a pozorovat je.

V matematice jsme začali násobkovou řadu čísla 4, zároveň budeme přidávat i příklady na dělení, tak abychom stihli vyvodit násobky 3 ještě před ŠVP. Samozřejmě i nadále budeme sčítat a odčítat do 100 a jednotlivé mat. operace kombinovaně využívat ve slovních úlohách. V geometrii budeme pracovat s geodeskami.

V českém jazyce po procvičovaných podstatných jménech, které by děti měly již umět poznat a určit ukazováním TEN, TA, TO rod a počtem pak i ČÍSLO, přidáme další slovní druh - slovesa. Samozřejmě budeme opakovat i/y po tvrdých/měkkých souhláskách a spodobu znělosti. Psát budeme na stránkách 30-31.

V angličtině budeme pokračovat v lekci číslo 5 frázemi Where´s ----? In the -------. a Is in the -------. Yes, it is/No, it is in the---- ( viz prac. sešit str. 40-41).

Připomínám také, že máme rezervované v úterý 9.4 bruslení.

 

Pěkný den

LM