Úvod > Třídy a družina > První stupeň > Třída 4.C > Čtenářský sešit.

Čtenářský sešit.

Vážení rodiče.

V rámci čtenářských dílen pracujeme v literární výchově, slohu a jazykové výchově s rozmanitými literárními útvary. Tvoříme různorodou formou. (Např. jsou to hádanky, křížovky, číselné kódy, myšlenkové mapy, příběhy, plníme úkoly atd.) Na interaktivní tabuli pracujeme s rozmanitými ukázkami z dětských knih. Při práci s textem hledáme pravdivé výroky a správné odpovědi na otázky k textu. Techniku čtení rozvíjíme ve škole při společné četbě. Žádám Vás o spolupráci při domácí četbě. Pomozte vybrat svému dítěti knihu, kterou by přečetlo se zaujetím. Může to být beletrie, encyklopedie, pohádky, povídky atd. Po přečtení knihy si zapíše její obsah do čtenářského deníku, přinese do školy a s dětmi o ní pohovoří. Děkuji Vám.

Vlaďka Foltová TU