Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Třídy a družina > První stupeň > Třída 5.A > 13.-16.11.2023

13.-16.11.2023



Milí páťáci,

další týden je za námi, kdy jsme si v pátek užili pyžamový den (vymyšlená akce od They), a teď je čas nabrat přes víkend mnoho sil na další čtyři dny společné práce. Moc děkuji za dobroty, které jste nám upekli. 

V úterý nás čeká další třídní akce Den bez batohu (akce od Emmy), děti si do školy přinesou pomůcky v něčem jiném než ve školní tašce. Moc se těším na Vaši originalitu.

Tento týden si napíšete desetiminutovky z matematiky i českého jazyka a práci s mapou.

Přeji Vám krásný týden.

M. Běhanová

IMG_2503.jpg

PRO RODIČE A DĚTI...

  • bruslení 16.11. - následuje M, ČJ, D, ČJ
  • pátek 17.11. - státní svátek
  • planetárium 30.11. - placeno z ŠOP 80,-
  • opakovací test z ČJ 28.11.
  • divadlo 6. 12. - placeno z ŠOP 200,-
  • opakovací test z M 12.12.
  • povinné úkoly v Teams - VL, PČ, HV
  • odevzdat čtenářský deník do 5.1.2024 - 3 knihy viz seznam knih níže

DOMÁCÍ PŘÍPRAVA...

  • využijte www.umime.to  - přihlašovací údaje stejné jako k přihlášení do Office

TÝDENNÍ PLÁN...

ČJ

  • ský, -ští  - nové učivo
  • n/nn       - nové učivo
  • opakování
    • shoda přísudku s podmětem
    • mluvnické kategorie - slovesa, podstatný jména
    • bě/bje, pě, vje/vě
    • s/z/vz

M

  • geometrie
    • kolmice, úsečky
    • přímky, rovnoběžky
    • obvod a obsah 
    • konstrukce čtverce dle zadání
  • písemné násobení a dělení
  • logické úlohy - váhy, pyramidy, myslím si číslo
  • závorky

AJ (ČE)

  • přivlastňovací zájmena
  • sloveso to be - otázka, krátká odpověď (Is she from London? Yes, she is/No, she is not)
  • reading comprehension - práce s textem, vyhledávání informací

 

PDVL

Př - půda

VL - kraj, práce s mapou

D - osvícenství

 

SEZNAM LITERATURY DO ČTENÁŘSKÉHO DENÍKU...

Doporučená četba 5. třída

  • Vyberte si minimálně 3 knihy
  • Udělat zápis do čtenářského deníku (pokračujete v již založeném ze 4. třídy)
  • Termín odevzdání 5.1.2024

Vojtěch Matocha / Prašina: Křídový panáček 1 (11+)

Vojtěch Matocha / Prašina: Křídový panáček 2 (11+)

Vojtěch Matocha / Prašina: Křídový panáček 3 (11+)

Vojtěch Matocha/ Prašina

Vojtěch Matocha/Prašina: Černý merkurit

Vojtěch Matocha/ Prašina: Bílá komnata

Lucie Paulová / Alma a Svět obrazu (11+)

Petr Stančík / Faustův dům a díra do stropu (11+)

Olga Stehlíková / Mojenka (11+)

Bára Dočkalová / Bitva o diamant (11+)

Tereza Kopecká - Tomáš Kopecký / Naprostá šílenost (11+)

Noemi Cupalová / Cyklista Cyril (10+)

Radek Malý- Eva Horská/ Rozára a Černý Petr čili o větrných mlýnech (7+)

Jaroslav Foglar/Rychlé šípy

David Jan Žák- Jaroslav Foglar/ Tleskač

HANA KNOPFOVÁ / HILDA A SOFIE (9+)

PETRA SOUKUPOVÁ / KLUB DIVNÝCH DĚTÍ (10+)

PETRA ŠTARKOVÁ / PRAVIDLA SKUTEČNÝCH NINJŮ (8+)

Marka Míková / DŮM V RUGOLU (10+)

Marka Míková / BABKY (8+)