Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Třídy a družina > První stupeň > Třída 5.B > Dramatická výchova

Dramatická výchovaVážení rodiče,

na 2. stupni mají žáci/žákyně možnost výběru jednoho volitelného předmětu. V 6. ročníku si volí mezi sportovní výchovou a dramatickou výchovou. Pokud chcete, aby se vaše dítě rozvíjelo po sportovní stránce, nemusíte nic vyplňovat a automaticky budete zařazeni do předmětu sportovní výchova. Pokud by vašeho potomka zajímala kombinace pohybu, hraní a kreativních činností, pak prosím odevzdejte třídní učitelce přihlášku, kterou zájemci obdrží ve škole.
A co vlastně žákům nabízí učitel "dramaťáku"? „V tomto předmětu se mimo jiné naučíš vědomě pracovat s hlasem, vlastním tělem, sebevědomě jednat v situacích, zjistíš jak pracovat na pohybově-dramatickém vyjádření nějakého tématu. Dokonce se může i stát, že se spolužáky vytvoříte parádní divadlo, které předvedete divákům. A pokud ne, nic se neděje, v dramatické výchově jde hlavně o vlastní prožitek z herních situací.

Na konci školního roku bys tak měl/a mít větší jistotu při uplatňování svých schopností, zejména ve verbální i neverbální komunikaci, umět tvořit ve skupině a dosahovat společných výsledků, lépe poznat a hodnotit sám/sama sebe, ale i lépe chápat mezilidské vztahy,“ uvádí Jan Havlice, učitel DV.