Drobečková navigace

Úvod > Třídy a družina > Druhý stupeň > Třída 9.A > Kariérní poradenství - šetření profesní orientace

Kariérní poradenství - šetření profesní orientace

PROFESNÍ ORIENTACE

Vážení rodiče,

naše poradna nabízí pro žáky 9. ročníků službu zaměřenou na kariérové poradenství. Jedná se o pomoc při hledání dalšího směru profesní dráhy. Vyšetření se skládá ze dvou částí – ze skupinového vyšetření a individuální konzultace se studentem a jeho rodiči nad získanými výsledky. Při skupinovém vyšetření, jež proběhne v budově PPP Praha 10 (Jabloňová 30a, Praha 10), zjišťujeme strukturu intelektových schopností, strukturu zájmů, orientačně se zaměřujeme na některé osobnostní aspekty, studijní výsledky a motivaci ke studiu. Při individuální konzultaci se zaměřujeme na podání informací ohledně výsledků plynoucích z metod zadaných při skupinové části a zvažujeme společně sladění reálných možností a přání při výběru vhodného studijního oboru. Tato služba je vhodná pro studenty, kteří si nejsou jisti, kam by dál chtěli směřovat svou profesní dráhu. Poradenství k profesní orientaci je bezplatné. Kapacita je omezena na 18 míst. V případě většího zájmu bude vypsán další termín.

Kurz (skupinová část) se uskuteční: dne 31. 10. 2023 od 13 hodin v PPP pro Prahu 10 na adrese Jabloňová 30a, Praha 10. Délka trvání skupinové části je přibližně 3 hodiny. K této části je nutné, aby přihlášeného žáka doprovodil do PPP zákonný zástupce, od kterého si pracovnice poradny převezme vyplněný dotazník pro rodiče, dotazník pro žáka, informovaný souhlas a souhlas se samostatným odchodem dítěte z PPP – tyto dokumenty budou zaslány rodičům přihlášených žáků na email. Také zde bude upřesněn termín individuální konzultace.

S sebou na skupinovou část: svačinu a pití dle potřeby, vyplněný dotazník pro rodiče, dotazník pro žáka, informovaný souhlas a souhlas se samostatným odchodem dítěte z PPP, prohlášení o bezinfekčnosti.

Pokud máte o službu zájem,  objednejte se na našich stránkách v sekci Objednání, kde vyplňte kontaktní formulář, důvod návštěvy vyberete „profesní orientace“. Na volný termín skupinového vyšetření se objednávejte nejpozději do 20.10. 2023.

V případě nejasností a dotazů kontaktujte: Mgr. Lucii Svobodovou – email: svobodova@ppp10.eu.

Termín skupinového vyšetření v PPP: 31. 10. 2023 od 13 hodin (cca do 16 hodin)

Termíny konzultací s žákem a rodiči v Pedagogicko-psychologické poradně pro Prahu 10  budou dohodnuty individuálně.