Úvod > Třídy a družina > Druhý stupeň > Třída 9.B > Test volby povolání

Test volby povolání

Dnes jsme absolvovali test volby povolání, každému jsem vytiskl certifikát s doporučením vzdělávacích oborů a možných povolání. Jedná se pouze o doporučení na základě ranního rozpoložení každé/ho žáka/yně, čili výsledek může být zkreslen.
K testu autoři uvádějí: "Test volby povolání je dotazník, jehož vyplnění a vyhodnocení pomůže žákům utřídit své zájmy a preference a napomůže jim tak při volbě typu dalšího studia či oborového zaměření. Test vznikl ve spolupráci mnoha renomovaných odborníků z řad pedagogů a psychologů. Unikátnost dotazníku je podpořena genderově vyváženým jazykem, a to jak v průběhu dotazníku (formulace otázek a odpovědí), tak i na výsledkovém certifikátu. Ten nově obsahuje nejen příklady profesí z aktualizované databáze vycházející ze standardizovaného členění dle Národní soustavy povolání, ale také doporučené oblasti vzdělávacích oborů."

Berte to tedy jako inspiraci k debatám o směřování potomka. Test zopakujeme ještě v lednu 2024.

Hezký den,

Jan Havlice