Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Informace ze školy > Co se děje > Hodiny (nejen) matematiky

Hodiny (nejen) matematikyVánoční nákup: Na Vánoce je potřeba se připravit a nakoupit vše potřebné. V šestých třídách jsme v letácích našli všechny požadované komodity a spočítali, kolik nás bude nákup stát a jaká je průměrná cena jednoho nakoupeného kusu. Museli jsme se vypořádat s tím, kolik pytlů brambor potřebujeme, když pytel váží 2,5 kg a my chceme 10 kg i se všemi desetinnými čísly, která jsme násobili, sčítali a nakonec i dělili. Snad nám za to ježíšek taky něco pěkného nadělí.

Ozoboti: V sedmých třídách jsme si v pátek ozvláštnili počítání záporných čísel a zlomků snahou naprogramovat ozoboty tak, aby projeli naprogramovanou cestou mezi správnými výsledky předem spočítaných příkladů. Byla to fuška a to i proto, že ozoboti měli leckdy vzpurnou náladu a vůbec nejezdili tam, kam podle určených pokynů měli.

Zimní válka, aneb jak se přepisují dějiny: V 8.A v dějepise probírají dobu Petra Velikého. V rámci suplované hodiny jsme si s pomocí čtverečkovaného papíru a hry „lodě“ zrekonstruovali severní válku mezi Ruskem a Švédskem. V každé dvojici si domluvili, kdo představuje Rusko, kdo Švédsko a pustili se do hry. Na rozdíl od skutečnosti bylo v našem případě úspěšnější Švédsko.

Jiří Černý, učitel matematiky