Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Informace ze školy > Co se děje > Lovci znaků

Lovci znakůKdyž jsme se nedávno dozvěděli, že naši předci psali písmem hlaholicí, začali jsme tušit, že to s písmem tak jednoduché nebude. Proto jsme vyrazili na lov. Na lov znaků. A v Holešovické tržnici na interaktivní expozici o písmu jsme objevili a vyzkoušeli si různá písma, psali jsme na obří klávesnici, luštili hrobovou šibenici, telegrafovali, tiskli světlem, psali do písku a luštili význam magické runy.

 

Dozvěděl jsem se, jak vzniklo písmeno A. Začalo to malbou býka až to dostalo ten tvar. (Mateo)

Dělali jsme tam zajímavé věci, které mě hodně bavily. Ta první byla obrovská klávesnice, která byla ze dřeva, a taky Morseovka, kterou jsme vysílali. (Noemi)

Učili jsme se o starém písmu lidí. Byla to vážně zábava. (Mikuláš)

Nejzajímavější písmo bylo ze starého Egypta, které se nazývá hieroglyfy. Také se mi líbilo vyzkoušet si napsat Morseovu zprávu. (Max)

Byla tam i taková hra a ta se hrála tak, že tam bylo sedm hrobů a promítala se tam šibenice a měl jsi šest pokusů na to, abys naklikal na klávesnici sedm písmen a vždy jsi tam měl, jestli je to věc, nebo rostlina, nebo zvíře a když jsi to slovo uhádl, tak jsi to vyhrál a když ne, tak to promítalo jako že šibenici a na jednom hrobu bylo vždy jméno, kdo hrál, a bylo tam i napsáno vzpomínáme na tebe. Moc mě to bavilo. (Vojta)

Bylo to skvělé, dali nám takovou kartičku, na které jsme museli vyluštit větu a byly tam různé úkoly. (Ella)

Nejvíc se mi líbilo luštění písmen a znaků. Bylo tam 14 levelů. (Sofie)

Jeli jsme tam tramvají 22 a 14 a zpátky tramvají číslo 6. (Milana)

 

David Zahradníček, třídní učitel 4.A