Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Informace ze školy > Co se děje > Lyžařský kurz Černá hora

Lyžařský kurz Černá horaDěkuji všem účastníkům a svým kolegům zejména za to, že neztráceli úsměv ani za špatného počasí, které letošní kurz bohužel provázelo.

Jana Churáčková 

Upřesnění: Předpokládaný příjezd cca v 11 hod.

Odjezd je plánovaný v 8:00, takže předpokládaný příjezd do Prahy je mezi 11:00 a 12:00. Čas příjezdu ještě zaktualizujeme v průběhu cesty.

 čtvrtek: Na snídani nám pan učitel řekl, že místo lyžování půjdeme na procházku ke Kolínské boudě. Počasí nám přálo. Po příchodu na chatu nás čekal oběd. Na oběd jsme měli vývar a kuře s rýží. Po poledním klidu jsme šli na běžky. Ti, kteří nechtěli na běžky bobovali a měli různé soutěže. Po příchodu na chatu byla svačina a po svačině nastalo balení. Po balení jsme šli na svíčkovou.

Lara, Lilly, Teri

P.S.: Po svíčkové proběhlo vyhlášení výsledků různých soutěží, mezi kterými byla i soutěž o nejuklizenější pokoj v průběhu kurzu. Moc nás nepřekvapilo, že se na stupních vítězů umístily holčičí pokoje. Pak začala diskotéka, na které jsme vytančili svíčkovou i my učitelé.

Učitelé ZŠ Eden

 středa: Náš den začal jako obvykle snídaní. Po chvilce volna jsme nasadili lyže a jeli od hotelu až na sjezdovku, kde jsme si to moc užili, jen počasí nebylo nejlepší. Vrátili jsme se na hotel, kde jsme měli oběd. Pak byl polední klid, který jsme moc nedodržovali, protože jsme běhali po chodbě. Odpoledne na sjezdovkách už bylo výborné počasí - nebyla mlha a nepršelo, takže se lyžovalo dobře. Bohužel to byl náš poslední lyžovací den, a tak jsme byli všichni smutní. Po lyžování byla svačina a pak jsme hráli ping-pong, který nás všechny moc bavil. Po večeři jsme až do večerky hráli ping-pong.

Kryštof, Ondra, David, Tomáš

 
úterý: Naše klasické oblíbené ráno začíná výbornou snídaní. Po snídani vždy vyrážíme po skupinkách na svah na úžasné sjezdovky. Vždy jezdíme 2 hodiny a potom jedeme na oběd, na který se těšíme. Po obědě je odpolední klid, při kterém někteří děláme blbosti, jak jinak, že jo. Na odpolední lyžování jsme se těšili, jelikož není takové hnusné počasí. Po lyžovačce je svačina, o kterou se neustále pereme, protože někteří mají hlad. V 6 je večeře a po večeři máme aktivity, kde většinou hrajeme pinčes, koukáme na film nebo hrajeme XBox. Večerku máme v 21:30, což pro nás není moc super, ale dnes jsme za to rádi, protože jsme po lyžovačce unavení.

Maky, Naty

pondělí: Dnes jsme měli posunutý budíček na 8 hodin. K snídani byl švédský stůl, každý si vybral, co mu chutná. Potom jsme bohužel nelyžovali, protože nám počasí nepřálo, ale hráli jsme zábavné aktivity:). Hráli jsme různé hry v týmech, např. skládání slov nebo tichá pošta. Potom byl oběd a bylo rizoto se sýrem. Při obědě učitelé oznámili, že nakonec lyžovat budeme. Lyžovalo se nám moc hezky, protože se nám počasí zlepšilo. Po lyžovačce jsme měli večeři, k večeři jsme měli knedlo, vepřo, zelo. Moc nám to chutnalo. Poté následovaly večerní aktivity a šli jsme spát.
Naty, Emma, Tea, Thea
 
neděle: Ráno jsme vstali z postelí, bohužel nám počasí nepřálo, ale i tak jsme šli lyžovat. Při lyžování bylo vše v pořádku, jen ne počasí. Někteří se naučili lyžovat, jelikož učitelé jsou na nás moc hodní. K obědu byly ovocné knedlíky, jenže byly prázdné. Při druhém lyžování si někteří zkusili poprvé velkou sjezdovku. I když to bylo poprvé, tak to všem šlo. K večeři bylo kuře na paprice a bylo to moc dobré. Potom byly zábavné aktivity, např. hry, film a ping-pong a pak jsme šli zase spát.
Mája, Nela(za podpory Maki)
 
sobota: Dnešní den byl důkazem toho, že nejsme z cukru. Dopoledne proběhlo rozdělení do družstev a začátečníci najeli své první metry na sněhu. Všem to šlo hezky, ale počasí nás zahnalo do hotelu dřív než jsme plánovali. K obědu nás čekala nám už z několika posledních kurzů známá specialita kuchaře(Boloňské špagety na sladko), která nám určitě dodala kuráž na odpolední lyžování. Někteří však odpoledne zvolili bobování nebo stavbu sněhuláka. Zítra už většina půjde prověřit své dovednosti na velké sjezdovky, ale stále nás trápí prognóza počasí, tak snad to nebude žádná hrůza. Uvidíme, autory příštího příspěvku budou žáci ZŠ Eden.
 
pátek: Tak jsme tady! V Jánských lázních proběhlo vše hladce, i když jsem se vzhledem ke složení našich účastníků kurzu obával té logistické části Jánské lázně - Horský hotel. Dramatičtější to bylo na začátku v Praze, kdy mi přišlo, že pro nás přijel malý autobus, ale nakonec vše dobře dopadlo i díky velké pomoci rodičů, za což jim moc děkuji. Teď už se můžeme soustředit na následující lyžařské výkony! 
Jiří Halko, vedoucí lyžařského kurzu
Fotografie z lyžařského kurzu si můžete prohlédnout zde