Úvod > Informace ze školy > Co se děje > Návštěva herního publicisty v pátých třídách

Návštěva herního publicisty v pátých třídách

V rámci etické výchovy zavítal v pondělí 3. června do pátých tříd naší školy herní publicista pan Jan Modrák. Představil dětem fascinující svět počítačových her, jejich historický vývoj a také s nimi diskutoval o pozitivních a negativních vlivech hraní her. Jeho prezentace přinesla do třídy nejen spoustu zajímavých informací, ale také podněty k zamyšlení.
Představil jim první jednoduché hry, jako byla slavná „Pong“ z roku 1972. V další části své prezentace Jan Modrák hovořil o pozitivních vlivech hraní počítačových her. Zmínil, že hraní her může být přínosné pro rozvoj určitých dovedností, jako je rychlé rozhodování, strategické myšlení a schopnost řešit problémy. Uvedl také, že mnohé hry podporují spolupráci a komunikaci mezi hráči, což může vést k rozvoji sociálních dovedností. Pan Modrák se však nezapomněl věnovat ani potenciálním rizikům spojeným s hraním počítačových her. Upozornil děti na nebezpečí závislosti na hrách, která může vést k zanedbávání školních povinností a sociálních vztahů. Vysvětlil jim, že je důležité hrát s mírou a dávat přednost reálnému životu před virtuálním. Návštěva pana Modráka byla pro děti nejen vzdělávací, ale také inspirativní. Děti se dozvěděly mnoho nového o světě počítačových her, jejich historii a vývoji, ale také o tom, jak mohou hry pozitivně ovlivnit jejich dovednosti a vzdělávání. Zároveň si uvědomily, jaké nástrahy mohou být s hraním her spojeny a jak se jim vyhnout.

Renata Urbanová, třídní učitelka 5.B