Úvod > Informace ze školy > Co se děje > Noc s Andersenem aneb kočičí přespávačka

Noc s Andersenem aneb kočičí přespávačka

Máme se rádi, a proto společně trávíme čas, jak nám možnosti dovolí. Tentokrát jsme zvolili zážitek v podobě přespání ve škole. Nešlo o nějaké bezcílné trávení času, ale o práci s knihami plnými ilustrací uznávané H. Zmatlíkové a zároveň jsme navázali na četbu knížky Deník kocourka Modroočka. Vyrobili jsme si lapbook, do pětilístku jsme doplnili informace z encyklopedie, vyzkoušeli jsme kresbu kočky podle předlohy a dokonce na nás jedna živá čekala ve třídě. Samozřejmě jsme zvládli i sníst večeři, kterou jsme si společně objednali. Vše se podařilo, včetně usínání bez rodičů ve spacáku. Ranní snídaně zakončila náš zážitek, a tak můžeme bez ostychu vyrazit za měsíc na školu v přírodě.

Zdraví velcí druháci ze 2.B a třídní učitelka Lenka Maštalířová