Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Informace o škole > Projekty > Comenia Script

Comenia ScriptComenia Script je praktické psací písmo pro děti, které je jednoduché, moderní a současné. Má sloužit jako základní psací tvar, který bude obohacen o individuální tendence každého písaře, který si písmo přizpůsobí. Comenia Script zohledňuje psaní i dysgrafikům a levákům. Autorkou písma a doprovodných didaktických materiálů Comenia Script je Radana Lencová.  Od září 2010 bylo písmo Comenia Script pilotně ověřováno Ministerstvem školství ČR na 33 základních školách v celé České republice. Jednou z  těchto 33 škol byla i naše škola.

S písmem Comenia Script máme velmi dobré zkušenosti a v souladu se závěrečnou zprávou MŠMT jej nabízíme jako alternativu. Po dvouletém pokusném ověřování na základě zjištěných výsledků při rozvoji psaní žáků uvedeným písmem MŠMT doporučuje, aby bylo písmo Comenia Script alternativou k běžně užívané psací abecedě.

Jeden z názorů rodičů našich žáků: “Mohu jednoznačně prohlásit,že jsem s tímto typem psacího písma doslova nadšená. Pokud mohu porovnat učení psaní u mých dvou starších dcer a nyní u syna,vyhrává nový typ na celé čáře. Učení probíhá výrazně rychleji, zároveň písmo Comenia výrazně více kopíruje tištěný text ve všech učebnicích, se kterými děti pracují, např. Slabikář, Matematika, Prvouka… Mohou se tedy mnohem lépe orientovat v tištěném textu a na druhé straně je pro ně jednodušší zapamatovat si psanou podobu jednotlivých písmen. Vím, jak se za všechny ty roky strávené ve škole a na studiích změnil  “krasopis” mých dcer – obě více méně píší písmem, které nápadně připomíná písmo, jež se učí jejich osmiletý bratr.

Písánka